Pozycjonowanie stron internetowych


Hej, hej! Czy wiesz, że... w internecie możesz znaleźć wszystko? To dość banalne hasło, sprawia, że przed osobami, które chcą zaistnieć w internecie staje pewna trudność - bo skoro można znaleźć wszystko, to w jaki sposób można znaleźć Twoją stroną szybciej niż stronę kogoś innego? I tutaj kłania się nam pozycjonowanie stron internetowych.

Dla zwykłego śmiertelnika to może brzmieć jak ciężki orzech do zgryzienia. Ale na szczęście z pomocą przychodzą nam strony jak Afterweb.pl i ich oferta pozycjonowania stron https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/ . Gdy oddamy się w ręce specjalisty życie naszej witryny ulegnie znacznej poprawie.

Jak Google ustala pozycję strony w wyszukiwarce? 

Za pozycję Twojej strony w wyszukiwarce Google odpowiedzialne są jej algorytmy, które "badają" Twoją stronę pod względem atrakcyjności. Na ocenę składa się ponad 200 różnych czynników rankingujących, które warunkują pozycje. Brzmi nieźle, co? Na szczęście da się zadbać o wysoką pozycję w wyszukiwarce dzięki pozycjonowaniu strony.

Co to jest pozycjonowanie strony? 

To zbiór działań mających na celu wypromowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwania pod danymi słowami kluczowymi. Mowa tutaj o wyszukiwaniu organicznym/ naturalnym - czyli o tym co wpisują potencjalni zainteresowani w wyszukiwarce gdy chcieliby trafić na stronę taką jak Twoja.

Na te działania składa się sporo rzeczy - dlatego jest to dość czasochłonne (ale warto poczekać  na efekty!) - na przykład wybór słów kluczowych, optymalizacja strony, treść, odnośniki z innych stron, audyt SEO i jeszcze kilka innych. Te wszystkie działania trzeba kontrolować i sprawdzać jakie przynoszą efekty. Dlatego samodzielnie niestety jest bardzo ciężko to zrobić.

Dlaczego to takie ważne? 

Możesz sobie nie zdawać z tego sprawy, ale jeśli chcesz zaistnieć w internecie pozycjonowanie strony jest powiedzmy Twoim obowiązkiem. Z roku na rok z internetu korzysta coraz więcej osób. Z wyszukiwarki Google korzysta około 20 mln. użytkowników miesięcznie! To robi wrażenie!

Wzrost sprzedaży nawet o 70% , pozyskanie nowych klientów (nawet 300% większy ruch na Twojej stronie!) , większa rozpoznawalność marki oraz zostawienie konkurencji daleko w tyle - czy to brzmi na tyle kusząco, by zainwestować w pozycjonowanie strony? Jeśli nie, to ja nie wiem co Cię skusi.

A czy Ty już dbasz o dobrą pozycję Twojej strony w wyszukiwarce Google?

Pozdrawiam
Jagodowa 
;-) 

1 komentarz:

  1. Zgadzam się w 100%. Pozycjonowanie jest kluczowym działaniem, które pozwala zwiększyć widoczniść w Internecie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię! ;-)
Pozdrawiam!