Kiedy planować zakupy prezentów na święta?

Kiedy planować zakupy prezentów na święta? 

To pytanie może się wydawać Wam nieco szalone. W końcu mamy środek lata, wakacje, turbo dodatnie temperatury i większość z nas i naszych znajomych wrzuca na portale społecznościowe zdjęcia spod palm lub na plaży. Święta i prezenty to rzeczy, które bynajmniej nie występują na liście aktualnych priorytetów. Tylko czy faktycznie to dobrze, że o świętach zaczynamy myśleć dopiero miesiąc przed czasem? Dzisiaj chcę Wam powiedzieć dlaczego moim zdaniem prezentami warto zainteresować się dużo wcześniej ;-) 


Po pierwsze... Więcej czasu do namysłu!

Zastanawiając się nad prezentami wcześniej mamy więcej czasu do namysłu. Pomysły zawsze warto sobie zapisać, by wrócić do nich za jakiś czas i zastanowić się czy to aby na pewno pasuje do osoby którą chcemy obdarować! Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo nie lubię kupować prezentów na ostatnią chwilę, to niemalże zawsze skutkuje jaką gafą lub niedopatrzeniem. Zdarzało mi się nawet kupować prezent dla kogoś 24 grudnia 🙊🙉🙈 Z takim zapasem czasu często człowiek sięga po "byle co, byleby było" lub srogo przepłaca za swoje pomysły. 

Gdy nie jesteś pewna/pewien jaki prezent pasuje dla konkretnej osoby, im wcześniej zaczniesz się nad tym zastanawiać, tym większe prawdopodobieństwo, że trafisz coś ekstra, co spodoba się osobie obdarowanej. Nie ma nic przyjemniejszego niż widzieć radość na twarzy osoby, której trafiliśmy w gust z prezentem! 

Ja zawsze robię sobie listę w notatniku i zapisuję pomysły, które wpadają mi do głowy - czasem zdarza się, że zapisuję coś od razu po świętach, bo "będzie pomysł na przyszły rok" (UWAGA! Sprawdziło mi się parę razy!). W międzyczasie do świąt część pomysłów może ulec zmianie lub przestać być aktualnymi... Ale zawsze jest to już jakaś baza pomysłów, podstawa, plan! Nie zostajemy w pustą głową na kilka dni przed świętami ;-) Przykładowe prezenty: grawerowana karafka, narzędzia w spersonalizowanym etui oraz długopis w ozdobnym pudełku pochodzą ze strony https://www.murrano.pl/okazja/kalendarzowe/prezenty-na-swieta/ 

Po drugie... Taniej i lepszej jakości! (przeważnie) 

Oczywiście nie wszystko będzie tańsze, ale często zdarza się, że rzeczy, które są popularnymi prezentami będą tańsze latem niż zimą przed samymi świętami. W ciągu roku sklepy organizują różne promocje, zdarza się, że możemy niektóre produkty kupić w dużo niższej cenie. A i często mamy możliwość wybrać produkty lepszej jakości. Parokrotnie spotkałam się już z opinią, że przed świętami sklepy wystawiają towar gorszej jakości "bo i tak się sprzeda"... i to nawet w tej samej cenie, co towar z lepszej produkcji. 


Po trzecie... Spokój ducha! 

Planując i robiąc zakupy wcześniej możemy podejść do nich na spokojnie - nie stresujemy się "przecież święta za tydzień, a ja nie mam prezentu dla ciotki Jadźki!" ;-) Gdy inni zaczynają nerwową gonitwę po sklepach Ty masz już spokój, że wszystko czego potrzebujesz dla bliskich leży grzecznie w szafie i czeka na TEN dzień. 

Druga połowa listopada i początek grudnia to czas gdy nawet kurierzy ledwo wyrabiają na zakrętach. Dwa lata temu zamówiłyśmy razem z babcią klocki dla dzieci na święta... Mało brakło a nie zdążyłyby dojść, ponieważ kurier miał tyle roboty, że nie wziął tej konkretnej paczki z sortowni. Ileż to było stresu i nerwów. Oj... nigdy więcej! 


Kupowanie prezentów wcześniej zwiększa również naszą kreatywność 😂 W końcu trzeba wymyśleć gdzie to wszystko schować! 


A Wy kochani jak kupujecie prezenty? 

Wcześniej, czy na ostatnią chwilę? 

Pozdrawiam

Jagodowa 

;-) 

4 komentarze:

  1. Fajne propozycje :) Przed świętami mam przed sobą osiemnastkę wnuczki, urodziny wnuka no i obu córek. Potrzebuję sponsora 🙈😂

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja zawsze odkładam kupowanie prezentów na ostatnią chwilę, co w połączeniu z brakiem pomysłów co podarować, sprawia że ledwo się z tym wyrabiam. :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak się zacznie szkoła, wszyscy będą na potęgę kupować laptopy i komputery do nauki. Ceny pewnie nawet wzrosną. Pewnie warto kupić teraz, kiedy są duże promocje.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię! ;-)
Pozdrawiam!