Czyszczenie buteleczek ^^

A dzisiaj moje Drogie, z nudów wyczyściłam sobie wszystkie buteleczki ;-) 
Taką mam już pracę, że albo mam kilka dni pod rząd wolnych, albo kilka dni bez przerwy w pracy. I tak oto ostatni z kilku dni wolnych (prawie jak mini urlop - 4 dni wolnego ;-D) spędziłam nad swoja lakierową rodzinką.

Po dokładnym przeliczeniu, zaskoczyłam się. Myślałam, że mam 81 buteleczek, a tu okazuje się, że mam ich 85 ;-) Nie liczę tutaj odżywek, utwardzaczy oraz przyśpieszaczy wysychania.  A jest to dodatkowe 9 buteleczek. 


A co do czyszczenia buteleczek... Raz na jakiś czas warto umyć zmywaczem gwint buteleczki oraz wyczyścić zakrętkę z resztek zaschniętego lakieru. Dzięki takiemu zabiegowi nie będziemy mieć problemów z odkręcaniem lakierów. Ograniczymy również tworzenie się grudek w ujściu buteleczki - co ważne, zwłaszcza przy lakierach pękających. 

Dla przykładu zdjęcie "przed i po" : 


Także, wszystkie moje 85 buteleczek przeszło dzisiaj taki zabieg. Odżywek również to nie ominęło. 

Zrobiłam również małą statystykę swoich lakierów. Otóż wg. ilości buteleczek z jednej firmy, na podium znalazły się: 
1. Wibo - 18 lakierów
2. Lovely - 15 lakierów
3. Golden Rose i Miss Sporty - po 8 lakierów. 

 Przeglądając swoje lakiery doszłam do wniosku, że kilka z nich zgęstniało. Zatem mam do Was pytanie, czy znacie jakiś dobry rozcieńczalnik do lakierów? Który poprawi ich stan, a nie pogorszy? Jak na razie zastanawiam się pomiędzy Delią a Inglotem. Miałyście może któryś z nich? A może polecacie coś innego, lepszego?  

6 komentarzy:

 1. 85 lakierów o rany ! :D Masz w czym wybierać :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Też niedawno czyściłam szyjki lakierów :) Polecam rozcieńczalnik z Inglota, mam go od niedawna, a uratował mi już kilka zgęstniałych lakierów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam dużo dobrego o Delii, ale samo go dostać nigdzie nie mogę. Też kiedyś zrobiłam takie czyszczenie buteleczkom i chyba będę musiała w najbliższy wolny dzień urządzić im taki kolejny zabieg. Dobry jest do tego zmywacz w płatkach z kosmetycznej Biedronkowej oferty, niestety nie ma go w stałej sprzedaży. Do zmywania kolorowych lakierów to on się w ogóle nie nadaje, a do buteleczek i zmywania samej odżywki sprawdza się doskonale! Do tego nie wysusza paznokci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja kolekcja nie jest aż tak imponująca, ale też staram się w niej utrzymywać porządek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę zrobić wiosenne porządki z moją kolekcją lakierów. Ciągle ich przybywa...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię! ;-)
Pozdrawiam!