Kiedy z dzieckiem iść pierwszy raz do dentysty?

 

Cześć! Czy zastanawialiście się może nad tym, kiedy wypada iść z dzieckiem do dentysty? Jako mama dwójki dzieci mam ten temat już przepracowany, serio! Chcecie znać moje zdanie na ten temat? W takim razie zapraszam ;-) 

Nie lubię kiedy w bajkach temat wizyty u dentysty jest pokazywany jako coś nieprzyjemnego czy stresującego. Denerwują mnie sceny gdzie główny bohater boi się wizyty u stomatologa. Nasze dzieci to widzą i mogą przejąć takie zachowania. Zdarzyło mi się widzieć kilka takich scen w różnych bajkach, które oglądają moje pociechy. Ale na szczęście udało nam się zapobiec niepotrzebnemu stresowi. 

Kiedy z dzieckiem na pierwszą wizytę? Najlepiej po pojawieniu się pierwszych ząbków - choć bądźmy szczerzy, dentysta wtedy może nam niewiele powiedzieć. My mamy znajomą dentystkę, więc przy okazji naszych wizyt zajrzała tu i ówdzie też naszym pociechom. Poza tym warto co najmniej raz do roku podejść na przegląd ząbków. Najbardziej konkretne wizyty są gdy dziecko ma już więcej zębów, na przykład koło 2 roku życia i to właśnie takim dzieciom warto przed wizytą przedstawić całą sytuację. Jak będzie wyglądała wizyta, co pan lub pani doktor będzie w buzi robić. Warto wybrać dentystę, który ma dobre podejście do dzieci. Dzięki temu przegląd będzie dla nich komfortowy i bezpieczny. 

Koniecznie należy wybrać się do dentysty gdy coś nas niepokoi. Ból małego ząbka czy dziąsełka trzeba sprawdzić. Na przykład moja starsza córka gdy miała trzy latka dostała zapalenie dziąseł. Skarżyła się na ból przy jedzeniu i okazało się, że dziąsła są całe czerwone i mają kropeczki. Na szczęście po wizycie u dentysty szybko udało nam się wyleczyć buzię i wszystko wróciło do normy. 

Teraz możemy się cieszyć pierwszym stałym ząbkiem, który również wyrasta pod kontrolą stomatologa. Córka chętnie chodzi na wizyty i nigdy nie miała z nimi problemu. 


Jeśli jesteś mamą /lub tatą dziecka, któremu wyrastają dopiero ząbki jak sobie radzicie z wizytami u dentysty? 
Macie jakieś sprawdzone książeczki lub bajeczki, którymi przyzwyczajacie swoje pociechy z myślą, że dentysta będzie im zaglądać do buzi?

A może jesteś dentystą/ką i masz jakieś sprawdzone sposoby na to by dzieci dobrze czuły się w Twoim gabinecie? 


Jeśli prowadzisz swój własny gabinet dentystyczny lub dopiero planujesz jego założenie dobrym rozwiązaniem będzie zakup odpowiedniego osprzętu. Firma LUBDENT specjalizuje się w kompleksowym wyposażeniu gabinetów stomatologicznych.  W ich asortymencie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz.

Pozdrawiam 

Jagodowa 

;-) 

2 komentarze:

  1. Córka chodzi z wnuczką od początku, o zęby nawet mleczne trzeba dbać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przydatny wpis, o zęby trzeba dbać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię! ;-)
Pozdrawiam!